ترویج فرهنگ تعاون و اطلاع رساني

 

 

« آگهی مناقصه عمومی »             مرحله اول

شرکت تعاونی مسکن پیک مهر قشم در نظر دارد ساخت و اجرای   پروژه 920 واحدی مسکونی اعضای خود واقع در قشم – طولا سایت 5/14 هکتاری جنب آموزشگاه فنی و حرفه ای در چهار فاز اول ، دوم ، سوم ، و چهارم به دو صورت اسکلت بتنی و یا کلید تحویل مفید و غیر مفید به پیماکاران واجد شرایط که درای تائیدیه سوابق کاری ابنیه ، توان مالی و ارائه ضمانت نامه بانکی به مبلغ 300.000.000 ريال و همچنین رتبه بندی حداقل 4 از سوی سازمان مدیریت و برمانه ریزی را دارند واگذار نماید .                       

لذا شرکتهای واجد شرایط از زمان انتشار آگهی به مدت 10 روز با ارائه مدارک رسمی شرکت همراه با معرفی نامه به دفتر تعاونی مراجعه و درمقابل واریز مبلغ 200.000 ريال به شماره حساب 857581 بانک مسکن مرکزی واقع در سایت بانکهای منطقه آزاد قشم و مراجعه به شرکت تعاونی واقع در خیابان ولیعصر ، ساختمان طاهری طبقه سوم واحد 2 اوراق مناقصه را خریداری و پس از تکمیل ، پیشنهادات خود را در مدت مذکور به دفتر شرکت تحویل و رسید دریافت نمایند .                                                                

این شرکت در رد یا قبول هریک از پیشنهادات مختار خواهد بود و به پیشنهادات واصله پس از تاریخ مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد.

هزینه چاپ آگهی به عهد برنده مناقصه می باشد .

شماره تلفن : 07635222045

شماره فاکس :07635222856

موبایل : 09173587028

مدیر عامل شرکت تعاونی مسکن پیک مهر قشم

عبدالله تقی زاده                   

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم مهر ۱۳۸۸ساعت 13:36  توسط تعاون قشم  | 

 

30درصد از درآمد5 هزارمیلیارد تومانی واگذاری بنگاه‌های دولتی باید به تعاونی‌ها اختصاص یابد

وزیر تعاون

گسترش اقتصاد ایران پس از ابلاغ سیاستهای اجرایی اصل 44 به معنای توسعه تشکل‌های منطقه‌ای و کشوری مردمی است با این رویکرد سال گذشته موضوع بنیادهای توسعه کارآفرینی و تعاون استانها طراحی شد که پشتوانه علمی آنها بنیادهای توسعه کارآفرینی و تعاون دانشگاهی بود.

به گزارش (ایسنا)، محمد عباسی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، گفت: بنیادهای توسعه کارآفرینی و تعاون دانشگاهی هم در تشکیل تعاونی‌های دانش‌بنیاد و هم در تشکیل تعاونی‌های منطقه‌ای با توجه به ظرفیتهای آمایشی مناطق و آمایش سرزمین انجام می‌شود. همه افرادی که متقاضی اشتغالند در این طیف دسته بندی می‌شوند. تشکیل تعاونی‌های فراگیر استانی نیز یکی از برنامه‌های جدید وزارت تعاون است.

عباسی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل بانک توسعه تعاون، گفت: برای تسری همه اجزاء نظام بانکی به بانک توسعه تعاون نیاز به مشارکت فنی و تخصصی بانک مرکزی دارد که به استانها نیز ابلاغ شده است.

وی 12 درصد اشتغال کشور را مربوط به بخش تعاون دانست و افزود: اگر بند «ب» اصل 43 قانون اساسی اجرا شود نظام باید برای همه کسانی که توان کار دارند ولی سرمایه شروع را ندارند امکانات مالی مورد نیازشان را در قالب شرکتهای تعاونی در اختیار قرار دهد البته این ظرفیت در گذشته به صورت جدی مورد توجه قرار نگرفته است بلکه پس از ابلاغ سیاستهای اصل 44 زمینه حمایت از این افراد فراهم شد تا در بودجه سالانه در نظر گرفته شوند.

وزیر تعاون یکی از دلایل مشهود نبودن توجه نظام به این موضوع را به تاخیر افتادن واگذاری شرکتها و بنگاه های دولتی عنوان کرد و افزود: در قانون سیاستهای اجرایی اصل 44 قانون اساسی پیش‌بینی شده است که 30 درصد از عواید شرکتهای دولتی باید به منظور تقویت تعاونی‌های فراگیر ملی با هدف فقرزدایی پرداخت شود به این منظور ابتدا باید تکلیف واگذاری‌ها هر سال مشخص شود به عنوان نمونه میزان واگذاری‌های سال جاری 5 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که پس از تحقق کامل 30 درصد از آن از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تفکیک و در قالب موافقت‌نامه مربوط به این موضوع به امضاء برسد.

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 22:0  توسط تعاون قشم  | 

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 16:3  توسط تعاون قشم  | 

 
 
 
 
مديرکل تعاون هرمزگان: جزيره قشم جزيره تعاون گران است
قشم _ مديرکل تعاون استان هرمزگان، گفت: جزيره قشم را بواسطه ميزان علاقمندي مردم به فعاليت هاي تعاوني، مي توان جزيره تعاونگران ناميد.
به گزارش ايرنا، مهندس مهدي عسگري زاده شب گذشته طي سخناني در مراسم همايش هفته تعاون در سالن غدير فرمانداري شهرستان قشم، افزود: در همايش تعاوني هاي برتر کشور، از مجموع سه تعاوني برتر استان هرمزگان، دو تعاوني مد کندآلو و لنج باري جزيره قشم، افتخار کسب اين عنوان را از آن خود کردند.
وي، گفت: فعاليت 347 تعاوني در جزيره قشم رقم بسيار چشمگيري است که نشان از روح تعاون و همگرايي در فعاليت هاي کاري بين مردم اين منطقه، دارد.
مديرکل تعاون استان هرمزگان، تصريح کرد: سهم تعاوني ها تا پيش از ابلاغ اصل 44 قانون اساسي از سوي مقام ولايت، 5 درصد بود و در نگرش سياست هاي کلي اين اصل مقرر شد که نقش تعاوني ها تا پايان برنامه پنجم به رشد 25 درصدي برسد، و هم اکنون اين ميزان رشد را در جزيره قشم مي توان به عينه مشاهده کرد.
وي، از تعاوني هاي بخش مسکن، صيادي، حمل و نقل زميني و دريايي، صنعت و مصرف در جزيره قشم بعنوان تعاوني هاي فعال نام برد و گفت: امروز 100درصد حمل و نقل مسافر دريايي از قشم به بندرعباس و بالعکس، بيش از 90 درصد امور صيادي و همچنين حمل و نقل درون و برون شهري از سوي تعاوني ها در جزيره قشم، انجام مي شود.
عسکري زاده، بيان داشت: رتبه اول تعاوني طرح مسکن مهر استان هرمزگان در کشور نيز نشان از اهميت بخش تعاون در اين استان مهم کشور، دارد.
در ادامه اين همايش، امام جمعه شهرستان قشم نيز طي سخناني، گفت: بيش از 50 درصد مردم جزيره قشم در تعاوني هاي 347 گانه اين جزيره، عضو هستند.
حجت الاسلام والمسلمين سيد داوود موسوي، افزود: مردم استان هرمزگان بويژه شهرستان قشم براساس تاکيد رهبر فرزانه انقلاب گام هاي موثري در زمينه فعاليت هاي تعاوني برداشته اند و امروز بيشتر حرکت هاي اقتصادي در جزيره قشم با روش تعاوني اداره مي شود.
فرماندار شهرستان قشم نيز در اين همايش، گفت: نظام هدفمند تعاوني در شهرستان قشم سبب تحول عظيمي در اين منطقه، شده است.
مهندس مهدي ايران نژاد، افزود: طي 4 سال گذشته ناوگان حمل و نقل درون و برون شهري جزيره قشم با بکار گيري 290 تاکسي مدرن، ناوگان حمل و نقل دريايي با بکار گيري 6 فروند شناور فوق مدرن و تندرو، تا ساعات آخر شب به ارايه خدمات به مسافران مشغولند.
وي، گفت: در بحث مسکن نيز با تامل و همدلي تعاوني هاي مسکن، حداقل 5 هزار خانوار تا پايان سال جاري و يا اوايل سال 89 در جزيره قشم صاحب خانه خواهند شد.
فرماندار شهرستان قشم با اشاره به نگاه ويژه دولت دکتر احمدي نژاد به امور تعاوني بويژه در امر مسکن، تصريح کرد: در جزيره قشم با واگذاري زمين رايگان از سوي سازمان منطقه آزاد و150 ميليون ريال وام ساخت از سوي بانک ها، جوانان و افراد کم درآمد با کمترين وجه نقد مي توانند از طريق تعاوني طرح مهر، صاحب خانه شوند.
وي، گفت: تعاوني سهام عدالت شهرستان قشم تا کنون به 55 هزار نفر از جمعيت نزديک به 120 هزار نفري شهرستان قشم، سهام عدالت واگذار کرده است.
رييس اداره تعاون شهرستان قشم نيز در ابتداي اين همايش ضمن خير مقدم به ميهمانان، گفت: با گذشت 14 سال از عمر اداره تعاون در شهرستان قشم، بصراحت مي توان گفت که موفقيت 4چهارسال گذشته اين اداره، 12 برابر 10 سال اول آن بوده است.
طالب دهقان، افزود: مهمترين بحث امروز تعاوني ها، مساله مسکن است که با استفاده از طرح مسکن مهر و حمايت دولت کريمه از تعاوني هاي مسکن، طي دو سال آينده مشکل مسکن در اين جزيره حل خواهد شد.
در اين همايش کليپ فعاليت هاي مختلف تعاوني هاي فعال در جزيره قشم به نمايش گذاشته شد و در پايان نيز به تعاونگران نمونه اين جزيره لوح تقدير و هدايا، اهدا شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم مهر ۱۳۸۸ساعت 21:52  توسط تعاون قشم  | 

"تعاونيها وسيع ترين شبكه اشتراك و دخالت حقيقي مردم در كارهاست ." (مقام معظم رهبري)پرداخت تسهيلات در جهت محوريت فرهنگ تعاون
تعاون و همكاري مي تواند در تحقق رشد و شكوفايي جامعه نقشي به سزا ايفا كند . بديهي است با كسترش فرهنگ تعاون . وحدت وهمدلي در جامعه حاكم و ابتكارها و خلاقيت ها پديدار مي گردد و جامعه از آسيب دشمنان مصون مي ماند .

در حديثي از پيامبر اسلام حضرت محمد صلوات الله عليه نقل است كه فرمودند : " اگر همه شما در راه خير و نيكوكاري به يكديگر بپيونديد و هماهنگ شويد دوستدار و علاقه مند به يكديگر خواهيد شد ."
اين حديث حكايت از آن دارد كه تعاون در اسلام جايگاهي خاص دارد چرا كه در همه امور همكاري . محبت . صفا و صميميت مطرح و مفيد است . درجهان امروز مي بايد براي كسب توفيق و سرافرازي در كليه مسايل اقتصادي . فرهنگي و سياسي همكاري باشد يعني همواره مي بايد آيه شريفه " تعاونوا علي البر و التقوي " الگوي اعمال و رفتار هر انساني باشد تا بتواند به اهداف و مقاصد عالي دست يابد . به موجب اصل چهل و چهارم قانون اساسي نظام اقتصادي جمهوري اسلامي ايران بر پايه سه بخش دولتي تعاوني و خصوصي با برنامه ريزي منظم و صحيح استوار شده است

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 1:24  توسط تعاون قشم  | 

+ نوشته شده در  شنبه چهارم مهر ۱۳۸۸ساعت 21:31  توسط تعاون قشم  | 

 
تصور برخی متقاضیان از مسکن مهر اشتباه است
دکتر محمد عباسی
وزیر تعاون گفت: برخی متقاضیان مسکن مهر فکر می کنند دولت باید برای آن ها خانه بسازد ولی مساله اصلی مشارکت مردم است.

دکتر محمد عباسی در گفتگو با مهر در خصوص طرح مسکن مهر با بیان این مطلب که اقدامات خوبی در زمینه خانه دار شدن اقشار کم درآمد در قالب طرح مسکن مهر انجام شده است، گفت: برآیند کلی طرح این است که نیاز بالایی در جامعه برای خانه دار شدن وجود دارد.

زمین مسکن مهر از دولت

وزیر تعاون اظهار داشت: متاسفانه برداشت برخی از مردم و متقاضیان از طرح مسکن مهر درست نیست به نحوی که تصور بر این است که دولت باید برای متقاضی خانه بسازد و به وی تحویل دهد در صورتی که دولت با پرداخت تسهیلات و تامین زمین در این مسئله مشارکت کرده است.

عباسی با اشاره به اینکه خود مردم باید برای ساخت واحدهای مسکونی تلاش کنند، بیان داشت: البته به صورت کلی در اجرای طرح نارسایی ها و کندی هایی وجود دارد که باید بررسی و رفع شوند.

به گفته وی ساماندهی مردم در قالب تعاونی ها باعث می شود تا از این طریق مردم بتوانند با مشارکت یکدیگر کار ساخت واحدهای مسکونی را تا مرحله بهره برداری انجام دهند.

مسوولیت استانداران و وظیفه بانک ها 

وزیر تعاون تصریح کرد: استانداران در استانها مسئولیت اصلی پیگیری طرحهای مسکن مهر را بر عهده دارند.

دکتر عباسی خواستار همکاری بیشتر دستگاههای مرتبط با طرح مسکن مهر شد و گفت: بانکها در بخش پرداخت تسهیلات و سازمانهای وابسته به وزارت مسکن و شهرسازی برای تامین زمین مورد نیاز نیز باید تلاشهای بیشتر و جدی تری انجام دهند.

وی تاکید کرد: وظیفه وزارت تعاون ثبت نام و پالایش متقاضیان و معرفی به وزارت مسکن و شهرسازی بوده که این کار انجام شده است.

+ نوشته شده در  شنبه چهارم مهر ۱۳۸۸ساعت 4:7  توسط تعاون قشم  | 

آگهي فراخوان ارزيابي كيفي مناقصه گران

شركت تعاوني مسكن نگارين درگهان  در نظر دارد به استناد آيين نامه اجرايي بند (ج) از ماده 12قانون برگزاري مناقصات –مصوب 1383 مجلس شوراي اسلامي به منظور اجراي پروژه اي مطابق مشخصات زير از كليه پيمانكاران حقوقي واجد شرايط جهت شركت در ارزيابي كيفي مناقصه گران دعوت به عمل آورد .كارفرما ،شركت تعاوني نگارين مهر درگهان موضوع مناقصه اجراي 480واحد مسكوني در درگهان دستگاه نظارت دفتر فني آريا مبلغ برآورد اوليه بيست و پنج ميليارد ريال مدت اجرا كار 24 ماه شمسي  رشته و پايه پيمانكار اشخاص حقوقي داراي صلاحيت پيمانكار در رشته ابينه حداقل حداقل 5 تاريخ و مهلت استعلام ارزيابي كيفي پس از آخرين روز توزيع اسناد چهارده روز مي باشد نشاني دريافت و تحويل استعلام ارزيابي :درگهان – مجتمع تجاري زمرد پلاك 76E دفتر شركت تعاوني مسكن نگارين مهر درگهان لذا از پيمانكاران حقوقي داراي گواهينامه صلاحيت پيمانكاران در رشته مذكور كه ظرفيت كاري و ريالي مناسب را دارا مي باشند ، مي توانند پس از چاب نوبت اول آگهي با مراجعه به آدرس فوق ، اسناد استعلام ارزيابي را پس از واريز هزينه خريد اسناد به مبلغ 000/200 ريال به حساب جاري بانك كشاورزي درگهان به نام شركت تعاوني مسكن نگارين مهر درگهان به شماره حساب 5020 و با ارائه اصل رسيد واريز وجه خريداري نمايند ، اسناد و مدارك ارزيابي فقط به نماينده مناقصه گر با ارائه معرفي نامه معتبر شركت با مهر وامضاي مجاز و با قيد موضوع ارزيابي تحويل خواهد شد .ضمناً ارسال مدارك هيچگونه تعهدي براي شركت در مناقصه ايجاد نمي نمايد و هزينه درج آگهي هاي فراخوان ارزيابي كيفي مناقصه به عهد پيمانكار برنده مناقصه خواهد بود

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم مهر ۱۳۸۸ساعت 16:47  توسط تعاون قشم  | 

شركت تعاوني مسكن كار گري رحمت گستر قشم در نظر دارد ساخت و اجراي پروژه 440واحدي مسكوني واقع در قشم – طولا سايت 5/14 هكتاري جنب آموزشگاه فني وحرفه اي –به دو صورت اسكلت بتوني و يا كليد تحويل را به پيمانكاران واجد شرايط كه داراي تائيديه  سوابق كاري ابنيه ، توان مالي و ارائه ضمانت نامه بانكي به مبلغ 000/000/100 ريال ، همچنين رتبه بندي حداقل پنج از سوي سازمان مديريت وبرنامه ريزي را دارند واگذار نمايد. لذا شركت هاي واجد شرايط از زمان انتشار آگهي به مدت 10 روز با ارائه مدارك رسمي شركت همراه با معرفي با معرفي نامه به دفتر تعاوني مراجعه واوراق مناقصه را با واريز مبلغ 000/200 ريال به شماره حساب 8575162 بانك مسكن شعبه شهيد رجائي قشم خريداري و پس از تكميل پيشنهادات خود در مدت مذكور به شركت تحويل نمايند. اين شركت در رد يا قبول هر يك از پيشنهادات مختار خواهد بود ، به پيشنهادات واصله پس از تاريخ مقرر ترتيب اثر داده نخواهد شد. هزينه چاپ آگهي به عهده برنده مناقصه مي باشد .

آدرس قشم – ميدان شفا- جنب فيزيوتراپي سينا درب ورودي طبقه اول تلفن :07635221501 همراه:09171696728شركت تعاوني مسكن كارگري رحمت گستر قشم

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم مهر ۱۳۸۸ساعت 16:43  توسط تعاون قشم  |